Efe Optik
GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ KONTAKT LENS BİLGİ
Etiketler

Göz yaşı hastalıkları, kuru göz ve göz sulanması

Göz damlası, göz yaşı nedir?Kuru göz nedir? Göz kuruluğu.

Efe Optik İletişim

İsminiz*
Telefon No
E-Mail Adresi*
Şehir

Mesajınız*
Gözyaşı hastalıkları, kuru göz ve göz sulanması

Göz yaşı


Göz yüzeyine dağılarak berrak görüş, kayganlık ve koruma sağlayan salgı göz yaşıdır.

Kuru Göz hastalığı


Gözyaşı iki şekilde üretilir. Birincisi stabil olarak devamlı üretilen ve gözün sağlıklı çalışmasını sağlayan şekli, ikincisi ise duygusal nedenlerle salgılanan fazla miktarda göz yaşıdır. Kuru göz hastalığı birinci salgılama durumunda göz yaşı sisteminin olması gerektiği gibi çalışmaması sonucudur. Yeterince göz yaşı ile yıkanamayan gözde problemler ortaya çıkar.

Kendini şu belirtiler ile ortaya çıkarır ; Gözde kaşıntı, kızarıklık, batma ve yanma hissi, gözlerde yapışkanlık, rüzgarda gözde meydana gelen sulanmalar, lens kullanımında zorlanma.

Doktora danışılarak alınacak özel üretilmiş yapay göz yaşı damlaları kullanılabilir. Gözün alt kapağına yerleştirilen ve gün boyunca azar azar salınan katı gözyaşı preparatları da mevcuttur. Yine bandaj kontakt lensler veya göz yaşı kanalının geçici olarak tıkanması ile gözyaşı korunabilir. Bu yöntemlerden size uygun olanını seçmek göz doktorunuzun işidir. Muayene olmadan herhangi bir uygulamaya başlamamanız gerektiğini, bu yazılanların sadece fikir vermek amacı taşıdığını unutmayınız. Belirtileri taşıyorsanız hekiminize başvurunuz.

Göz sulanması


Soğuk, ağlama, sıcak, yorgunluk, ışık gibi durumlar göz yaşarmasına neden olabilir, aynı zamanda bazı bozuklukların belirtisi olabilir.

Bozukluk sayılabilecek göz sulanmasının sebepleri ; Konjonktiva veya kornea sorunları, göz kapağı sorunu, iltihaplar, çocuklarda glokom, gözyaşı kanallarında darlık yahut tıkanıklık.
 
Hakkımızda | © 2008 - 2013 Efe optik Doğubank İş Hanı Kat:2 No:247 Sirkeci / İstanbulGoogle optimizasyon ve tasarım