Efe Optik
KONTAKT LENS BİLGİ GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ
Etiketler

Kontakt lens değiştirme sıklığı

Aylık lens, yıllık lens ve günlük lens ne demektir?

Efe Optik İletişim

İsminiz*
Telefon No
E-Mail Adresi*
Şehir

Mesajınız*

Lensimizi hangi sıklıkta değiştirmeliyiz?

Alternatif metin

Kontakt lensin değiştirme zamanının geldiğini takvime bakarak anlarız. Sizin kullandığınız lens eğer bir aylıksa mutlaka bunu bir yere not edin ve 1 ay dolduğu anda da hiçbir şikayetiniz olsun ya da olmasın lensinizi atın.

Sonuçta buna bir aylık denmesinin bir nedeni var, bu lenste kullanılan materyal bir ay boyunca gözü koruyabilir ya da başka reaksiyonlara neden olması daha az olur. O süreyi geçtiği zaman mutlaka atmak lazım. Aynı şekilde günlük lensleri de gün sonunda atmak gerekir.

Aman ne olacak bir sıkıntım yok 3-5 gün daha kullanayım denmemeli, o zaman ucuza kaçmış oluruz ama gözümüz her şeyden kıymetli, bunu unutmamamız gerekiyor.

Lensimizi belirtilen kullanım süresinden daha fazla kullanmaya başladığımızda en basitinden alerji başlar, üstelik bu en masum sonuç ki alerjide o kadar masum değildir, kızarıklık, ışığa karşı hassasiyet yapar, televizyon seyrederken uyuklarsınız çünkü ışık sizi rahatsız eder.

Ayrıca lensin materyali üzerinde uzun süreli kullanıma bağlı yabancı toksit ürünler birikeceği için korneada imitasyon ve enfeksiyonlara neden olabilir. Hatta bu enfeksiyonlardan dolayı daha tehlikeli mikroplarında oraya girmesine neden olabilir ve gözümüzü dahi kaybedebiliriz.


Tıklayınız

Bu konuyla ilgili diğer videolar
Hakkımızda | © 2008 - 2013 Efe optik Doğubank İş Hanı Kat:2 No:247 Sirkeci / İstanbulGoogle optimizasyon ve tasarım